automaticka zavlaha

Automatická závlaha HUNTER

Automatická závlaha tvorí ucelený súbor jednotlivých komponentov – ovládacie jednotky, elektromagnetické ventily, ventilové šachty, rozprašovacie a rotačné postrekovače, plastové potrubia a tvarovky, filtre, dažďové senzory a ďalšie príslušenstvo. Automatická závlaha môže byť použitá ako pre mestskú, tak aj pre studničnú a dažďovú vodu.

Pre svoju jednoduchú obsluhu je predurčená pre širokú verejnosť. Je možná ako automatická, tak aj manuálna prevádzka. V prípade dobrej inštalácie je životnosť automatickej závlahy niekoľko desaťročí.

 

Pamätajte si - zavlažovacie systémy nemajú mozog, len hodiny

Automatické zavlažovacie systémy môžu mať obrovský dopad na vašu spotrebu vody. Nastavovacie hodiny nemôžu vykonať test do akej miery je vaša zem suchá a tiež nevedia zistiť, kedy je váš trávnik smädný. Iba vy môžete určiť, kedy by mal byť váš trávnik zavlažovaný.

Nespoliehajte sa na hodiny ani na povery, kedy sa má trávnik zavlažovať. Každá záhrada má inú pôdu, polohu, sklon a pod. Iba vy sami musíte zistiť kedy - o koľkej a koľko treba polievať váš trávnik. Chráňte si váš trávnik a svoje porasty, svoju spotrebu vody a používajte rozumne a zodpovedne svoje automatické zavlažovacie systémy.

Ako správne zavlažovať?

 

Udržujte a kontrolujte svoje automatické závlahy

Nevyvážené zavlažovanie môže poškodiť váš trávnik. Netesnosti a rozbité hlavy môžu značne zvýšiť vašu spotrebu vody. Niekedy až o niekoľko litrov za minútu. Uistite sa, či na polievacie hlavice pôsobí správny tlak. Ak nie treba použiť regulátory tlaku. Riadna údržba a prevencia zvýši životnosť vašej automatickej závlahy a hlavne jej komponentov.

Video odolnosti závlahy HUNTER oproti konkurencii:

 

Výber dodávateľa

Ak máte záujem inštalovať nový zavlažovací systém, poprípade rekonštruovať starý, dôležitým ukazovateľom by malo byť čo najmenšia spotreba vody a tým aj zníženie prevádzkových réžií.

Hľadajte dodávateľa , ktorý nie len nainštaluje automatickú závlahu, ale vám ju aj nastaví s prihliadnutím na vaše terénne podmienky. Dodávateľ automatickej závlahy musí začať dizajnom vašej záhrady a prispôsobiť závlahu jej potrebám. Následne nainštalovať najúčinnejšiu závlahu.

 

Profesionálny dodávateľ vám skontroluje automatickú závlahu min. každé 2 – 3 roky

Automatické závlahy je dobré kontrolovať a vykonať sériu testov. Potom klientovi ponúknuť návrhy na zmenu v zavlažovacích intervaloch, v zmene inštalácie alebo prevádzky. Vykonávanie týchto zmien vám ušetrí peniaze a problémy s kvalitou vášho trávnika a záhrady a nehovoriac možnej erózie pôdy.

Využite našu špeciálnu ponuku a dajte si skontrolovať váš zavlažovací systém našim odborným konzultantom.

 

Aj najlepšie nastavený zavlažovací systém treba zapínať mimo program

Nespoliehajte sa iba na automatické nastavenie závlahy. Program na spustenie a zastavenie zavlažovacieho systému, každé ráno sám zastaví a vypne závlahu . Ale občas treba závlahu udržať zapnutú a zabrániť vypnutiu dokedy to uznáte za potrebné. Hlavným činiteľom je stav vášho trávnika a hlavne počasia v danom období.

Ani najlepšie nastavená závlaha nemôže nahradiť vaše pozorovanie, stav vášho trávnika a počasia. To je najlepší spôsob ako používať automatickú závlahu a mať pekný trávnik. Ak sa rozhodnete že váš trávnik potrebuje vodu, tak sami zapnite zavlažovací systém.

 

Ovládaciu jednotku umiestnite na viditeľné a dostupné miesto

Ak bude ovládacie jednotka skrytá v zadnej časti domu, v pivnici a pod. Bude ťažké si pamätať ako ju máte nastavenú a meniť jej parametre. Používajte závlahy zodpovedne a vaša spotreba vody vás neprekvapí. Zmeniť polohu ovládacieho panelu pri inštalácii bude určite lacnejšie ako vysoká spotreba vody v budúcnosti.

 

Inštalujte si "dažďový senzor", aby sa zabránilo spusteniu závlah počas zrážok.

 

Určite si nainštalujte dažďový senzor a budete spokojne spávať. V prípade dažďa sa nespustí závlaha a v čase keď sa Vám dobre spí nemusíte utekať vypnúť automatickú závlahu. Uistite sa, že sú senzory dobre nainštalované. Aby neboli pod strechou, alebo pod inými konštrukciami, kde by čidlá nevedeli reagovať na vlhkosť.

Ovládacie jednotky - prehľad

 

Najnovší trend podzemné zavlažovanie

Zavlažovanie dostane vodu priamo ku koreňom čo má priaznivý dopad na rastliny. A navyše je menej hmyzu a buriny. Takáto závlaha používa približne o 25-30% menej vody než klasický model pomocou postrekovačov. Prechod na tento systém je cenovo dostupný a možno ho vykonať bez poškodenia trávnika.

Kontroly a údržba týchto systémov je obzvlášť dôležitá, pretože pod zemou a nie je vidieť poruchy závlahy a úniku vody. Opýtajte sa nás a my vám potvrdíme, kto je dobrým kandidátom pre tento systém.

 

Opätovné používanie dažďovej vody pre zavlažovanie

zavlazovanieKaždý rok vaša strecha zachytí veľké množstvo zrážok.

Zásobníky dažďovej vody môžu pojať až 30 tis. litrov vody a dajú sa pripojiť na automatické závlahy.

Využite našu špeciálnu ponuku na zásobníky dažďovej vody.

 

Automatická závlaha a zazimovanie

V rámci zazimovacieho servisu automatickú závlahu najprv odpojíme a odčerpáme vodu. Na jar automatickú závlahu nastavíme a uvedieme do prevádzky. Zaisťujeme záručný i pozáručný servis.

Životnosť každého kvalitného závlahové systému je podmienená zazimovaním. Závlahový systém je potrebné pred príchodom zimy vždy zazimovať pre zabezpečenie dlhej životnosti systému a funkčnosti. Zazimovanie závlahového systému je vykonávané kompresorom.

Viac o zazimovaní závlah