Obecná vodovodná prípojka

Obecná prípojka je častým zdrojom vody pre automatické závlahy. Veľakrát je najdostupnejším zdrojom, ale aj najdrahším riešením. Aj na takýto zdroj vody je potrebné , pre uchovanie bezporuchovej prevádzky inštalovať mechanický filter.

 

Studničná voda

Je to najčastejšie využívaná voda pre automatické závlahy. Na vodu zo studne musíme dávať veľký pozor na jej kvalitu. Hlavne je to zákal vody, piesok v studničnej vode, baktérie, dusičnany.

 

Dažďová voda - zberná nádrž

Výhodou dažďovej vody je, že nie je tvrdá. Veľkým problémom dažďovej vody je, že obsahuje veľké množstvo mechanických nečistôt. S toho dôvodu je potrebné investovať do kvalitného mechanického filtra.

 

Mechanické filtre

Mechanické nečistoty môžu spôsobiť problémy v elektromagnetických ventiloch, môžu poškodiť turbíny v rotačných postrekovačoch a trysky v statických postrekovačoch. Na odstránenie mechanických nečistôt sa používajú mechanické filtre.

Filter sa skladá z "tela" a filtračnej vložky, ktorá je súčasťou dodávky. Princíp mechanickej filtrácie vody je jednoduchý a založený na princípe fyzicky odstrániť mechanické častice z vody. Mechanický filter je potrebné pravidelne vymieňať a čistiť. V opačnom prípade sa jemné mechanické nečistoty nahromadia v mechanickom filtri, čím spôsobujú menšiu priepustnosť vodného filtra. Tým sa zníži tlak v systéme.

Jediným možným riešením je pravidelná výmena filtračnej vložky mechanického filtra. Vhodne zvolený mechanický filter nám pomôže predísť nenávratným poškodeniam postrekovačov.

filtre

 

Tvrdá voda je hlavným činiteľom ovplyvňujúcim funkčnosť a kvalitu domácich zariadení

Určite vo vašom dome nechýbajú domové dvere. Napokon vaše dvere sú bariérou, ktorá neprepustia zlé počasie, prach a iné nežiaduce prírodné živly. Tak prečo púšťať tvrdú vodu do vášho každodenného života a nechať si dom zničiť z vnútra?

Zmäkčovače vody sú prednou líniou v ochrane Vášho domu a všetkých zariadení prichádzajúcich do styku s tvrdou vodou a inými látkami, ktoré predtým poškodzovali vaše zariadenia. Upravená mäkká voda zmäkčovačom vody na hlavnom prívode zabezpečí, že vaša kuchyňa, batérie, kúpeľňa, či kotol alebo auto sa už naďalej nezanesú nánosmi vodného kameňa, ktorý doteraz spôsoboval nemalé škody na vašom majetku a kvalite života

vk1 vk2 vk3

 

Ako vyzerajú Vaše domáce spotrebiče?

Zmäkčovače vody na úpravu vody vám prinesú:
  • čisté kotle bez opakovaných opráv - lepšiu účinnosť, nižšie tepelné straty
  • menšiu spotrebu čistiacich prostriedkov a prášku na pranie
  • lepší efekt vašich pracích prostriedkov, lepšiu kvalitu prania
  • dlhšiu životnosť vašej práčky, elektrospotrebičov, potrubí
  • jemnejšiu pleť a vlasy, ľahšie holenie

Prečítajte si ako môžete ušetriť pomocou zmäkčovačov vody

Viac informácií o zmäkčovačoch vody na www.zmakcovace-vody.sk